Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.03.2018, 19:05

Bezák na proteste vystúpil v emotívnom prejave. Obrátil sa na Bugárov Most, aby nezradil jeho dôveru

Róbert Bezák na Námestí SNP vyhlásil, že možno sme sa naučili byť ľahostajní, naučili sme sa rezignovať po všetkých tých kauzách.

Emeritný biskup Róbert Bezák dnes vystúpil na Námestí SNP v Bratislave. V emotívnom prejave sa prihovoril približne 40-tisíc ľuďom. Začal jasným odkazom pre politikov, ktorých aj konkrétne menoval.

"Chcem z tohto miesta pozdraviť Bélu Bugára, pani Žitňanskú, pána Kresáka a pána Šebeja, do rúk ktorých som vložil svoju dôveru a dal som im svoj hlas za lepšie Slovensko. Nech rozmýšľajú," povedal na úvod prejavu Bezák.

​Pýtal sa či vražda dvoch mladých ľudí mala byť odkazom pre Slovákov.

"To bolo posolstvo? Oznam pre obyčajných ľudí? Že do nás sa nestarajte, do nás si nezačínajte? Je to hrozivé, že sa niekto môže vysmievať smrti človeka." 

Bezák vyhlásil, že možno sme sa naučili byť ľahostajní, naučili sme sa rezignovať.

"Možno sme sa naučili byť ľahostajní, naučili rezignovať pri tých všetkých kauzách a skutkoch, ktoré sa stali, či nestali. Ale aby zabitie človeka prešlo vedľa nás a stratilo sa v čase, to by znamenalo, že sme morálne rozvrátení. Bolo by to znakom, že nám už na ničom nezáleží. Ale my takí nie sme, nám na tom záleží," hovorí Bezák.

Na záver dodal, že je v tom čosi hrozivé, biblické, že až smrť nás povzbudí k životu. "Že až smrť v nás vzbudzuje túžbu po pravde a spravodlivosti. Janko a Martinka, vy ste sa stali hrdinami Slovenska," odkázal Bezák.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.