Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2018, 14:20

Polícia sa pripravuje na protest. Má informácie o narušeniach

Na zajtrajšie zhromaždenia sa na sociálnych sieťach prihlásili už desaťtisíce ľudí.

Polícia sa pripravuje na zhromaždenia, ktoré sa budú konať v piatok na viacerých miestach na Slovensku.

„Aj minulý týždeň došlo v závere zhromaždenia k incidentom, takže aj zajtra dôvod sa domnievať, že na zhromaždení budú osoby, ktoré nebudú mať rovnaký cieľ ako zvolávatelia,“ povedal na tlačovej konferencii šéf polície Tibor Gašpar.

„Monitorujeme, či môže dôjsť k narušeniam,“ vyhlásil Gašpar. Polícia sa podľa neho zaoberá aj hrozbami, ktoré sa objavujú na internete.

„Vydali sme pokyny policajtom, aby boli absolútne tolerantní,“ povedal Gašpar. Policajný prezident sa obáva vyvolávania provokácií voči polícii. Vyzval ľudí, aby udržali priebeh udalosti bez incidentov.

Obmedzenia v Bratislave

Od 16:30 do ukončenia akcie bude obmedzená mestská hromadná doprava na Námestí SNP a v okolitých uliciach v centre Bratislavy.

Gašpar odporučil šoférom, aby radšej v čase zhromaždenia parkovali na iných miestach. V rámci dopravných obmedzení môžu nastať zdržania. Účastníkov požiadal Gašpar, aby nepoužívali drony.

V Bratislave budú policajti aj iných krajov

Polícia nepredpokladá také masívne opatrenia v ďalších častiach Slovenska, aké budú v Bratislave. V hlavnom meste budú pomáhať aj príslušníci z iných krajov. „Ide z hľadiska počtov o jedno z najväčších zhromaždení, ktoré majú byť,“ dodal Gašpar.

„Všetci, ktorí môžete prispieť pokojnou účasťou, tak urobte,“ povedal policajný prezident s tým, že vznikne policajná linka, ktorá bude vyhradená pre informácie o zhromaždeniach.

Gašpar potvrdil, že polícia má informácie aj o tom, že sa na zhromaždenia chystajú aj „ultra“ fankluby niektorých futbalových tímov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.