Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2018, 13:50 Aktualizované dňa 05.03.2018 o 17:45

Smer stratil cit pre realitu, vyhlásil Maďarič. Viacerí by si mohli zobrať príklad, povedal Kiska

Marek Maďarič končí po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky ako minister kultúry.

Marek Maďarič sa hodine stretol s prezidentom Andrejom Kiskom, aby mu odovzdal abdikačný list.

Mnohí by si mohli brať príklad

"V stredu poverím pána Pellegriniho dočasným riadením ministerstva kultúry," povedal Kiska novinárom. Vyhlásil to po dohode s vládou.

"Mnohí iní by si mohli brať príklad," povedal prezident o odchode Maďariča.

"Na mojich dôvodoch sa nič nezmenilo," vyhlásil Marek Maďarič. "Musím s určitou ľútosťou povedať, že som sa o tom, že ministerstvo kultúry povedie pán Pellegrini dozvedel od pána prezidenta," povedal.

Zmeny vo vláde musia prísť

"Dnes je jasné, že k nejakým zmenám vo vláde musí prísť," odpovedal Maďarič na otázku, čo hovorí na rekonštrukciu vlády. Podľa neho by bola situácia pokojnejšia, keby zmeny prišli už v minulom týždni. "Ak zmeny prídu, budú vynútené," dodal.

Podľa Mareka Maďariča je predčasné hovoriť o predčasných voľbách, vládna strana však stratila cit pre realitu. "Ja by som veľmi želal mojim kolegom vo vedení strany Smer-SD, aby našli cit pre realitu," povedal. Ak sa im to podarí, koalícia môže pokračovať, čo by podľa neho nebolo najhoršie.

Opozícia, ktorá dychtí po predčasných voľbách, nie je podľa Maďariča na voľby pripravená.

Maďaričov koniec

Maďarič odchádza z postu ministra kultúry po tom, ako bol zavraždený novinár Aktuality.sk Ján Kuciak s priateľkou Martinou Kušnírovou.

"Neviem si po vražde novinára, či sa už potvrdí alebo nie, že to súviselo s jeho prácou, predstaviť, že by som naďalej pôsobil vo funkcii šéfa tohto rezortu. Z vlády má k médiám najbližšie priamo ministerstvo kultúry. Po tom, čo sa stalo, si neviem predstaviť, že budem len tak pokojne sedieť v kresle ministra," povedal Maďarič minulý týždeň.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.