Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2018, 12:19

Organizátori piatkovej spomienky na Jána Kuciaka chystajú ďalší pochod. Žiadajú novú vládu

V Bratislave sa schyľuje k ďalšiemu pochodu.

Organizátori piatkovej spomienky na Jána Kuciaka chystajú ďalší pochod. Žiadajú novú vládu
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Organizátori spomienkového pochodu za zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, ktorý sa uskutočnil v piatok 2. marca, chystajú ďalšiu udalosť.

​Tá však nebude už len spomienkového charakteru. Nový pochod spájajú aj s dvoma požiadavkami. Prvou je "dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov." Pochodom však sledujú aj politický ciel.

Druhou požiadavkou totiž je "nová dôveryhodná vláda, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin."

Organizáciu druhého pochodu vysvetľujú tým, že "dnes je zrejmé, že premiér Róbert Fico a minister vnútra Róbert Kaliňák nereprezentujú hodnoty, za ktoré sa v piatok postavili tisíce ľudí na Slovensku a vo svete."

Pod výzvou sú podpísaní Katarína Nagy Pázmány, Peter Nagy, Karolína Farská a Juraj Šeliga, ktorí organizovali aj minulotýždňový pochod v Bratislave, na ktorom sa podľa odhadov zúčastnilo 20-25-tisíc ľudí. 

Pochod je plánovaný na piatok 9. marca 2018, presné miesto a čas organizátori upresnia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.