Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2018, 16:51

Gašpar reaguje na Nicholsonovú: Jej klamstvá sú politickým hyenizmom

Nicholsonová mala povedať, že Gašpar zamedzil informovaniu z miesta činu.

Gašpar reaguje na Nicholsonovú: Jej klamstvá sú politickým hyenizmom
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Prezident Policajného zboru (PZ) Tibor Gašpar považuje nehorázne klamstvá Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS), ktoré odzneli v nedeľnej relácii na RTVS, za politický hyenizmus a dôrazne sa voči nim ohradzuje. TASR o tom v stanovisku informovalo oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia PZ.

"Žiadny príkaz neinformovať viceprezidentov PZ v prípade dvojnásobnej vraždy (novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej) nevydal a tvrdenia pani poslankyne sú absolútne nepravdivé a majú za cieľ opäť len zavádzať verejnosť," uvádza sa v stanovisku, podľa ktorého sú v rade mnohých klamstiev z posledných dní o činnosti polície na tomto prípade, ktorých cieľom je vyvolať nedôveru v činnosť polície, pošpiniť osobu prezidenta PZ, ako aj zatiahnuť osobu prezidenta PZ do politického súboja.

Podpredsedníčka SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 uviedla, že Gašpar mal zamedziť informovaniu z miesta činu uvedenej vraždy, tak ako sa to deje štandardným spôsobom. "Je to overená informácia od jedného z viceprezidentov PZ," povedala opozičná poslankyňa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata