Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2018, 12:10 Aktualizované dňa 04.03.2018 o 12:49

Moje miesto je teraz bezvýznamné. Mostu-Híd dáme jednoznačnú odpoveď na ich výzvu, reagoval Kaliňák

Minister vnútra Robert Kaliňák v diskusii na RTVS hovoril o svojej politickej budúcnosti a o vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Moje miesto je teraz bezvýznamné. Mostu-Híd dáme jednoznačnú odpoveď na ich výzvu, reagoval Kaliňák
Zdroj: TASR

"Moje miesto ako aj ostatné veci súvisiace s politikou sú oproti úkladnej dvojnásobnej vražde bezvýznamné," reagoval minister vnútra Robert Kaliňák na to, že ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú už nezaujíma jeho názor.

Kaliňák to povedal v diskusnej realácii o 5 minút 12.

"My pripravíme odpoveď pre stranu Most do jej Republikovej rady. Výzva bola jednoznačná a my im na to odpovieme," povedal Kaliňák. Nechcel priamo povedať, či sa v najbližších dňoch bude riešiť jeho politická budúcnosť. 

Kaliňák odpovedal v relácii aj na to, čo robil šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, ktorý je podľa médií napojený na podnikateľa blízkeho Smeru Miroslava Bödöra.

"On je jeden z najlepších odborníkov. Neurážajte a nehádžte vinu na nevinných ľudí," hovorí Kaliňák.

Minister viackrát zdôraznil, že jeho stolička je oproti vražde bezvýznamná. "Vymenil by som ju za životy dvoch mladých ľudí. Pre mňa je najdôležitejšie, aby sme urobili všetko preto na dolapenie páchateľov a prípadne objednávateľov. Všetky ostatné politické veci prídu naraz až neskôr," hovorí Kaliňák.

Priznal, že si dostatočne uvedomuje, čo táto vražda pre neho znamená ako pre politika. "Momentálne som tam a je to moja úloha. Nie som jediný, ani majster sveta, ale teraz som tam ja."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.