Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2018, 15:28 Aktualizované dňa 02.03.2018 o 19:13

Pamiatku Jána Kuciaka si v Bratislave uctilo okolo 20-tisíc ľudí. Pred Úradom vlády znelo mohutné "odstúpiť"

Spomienkové akcie prebehli nielen po celom Slovensku, ale aj vo viacerých zahraničných metropolách.

V Bratislave si dnes uctilo pamiatku zosnulého novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martin Kušnírovej vyše 20-tisíc ľudí. Taký je odhad organizátorov. Pochod sa začínal na Hviezdoslavovom námestí.

Masy ľudí pochodovali centrom Bratislavy a presunuli na na Námestie Slobody, ktoré je pred Úradom vlády. Na pódiu vystúpilo viacero novinárskych osobností, ale aj prezident Andrej Kiska. "Dnes to nemá byť o politike, dnes to má byť o spomienke. Uctime si obete minútou ticha," vyhlásil Kiska.

Hoci nepoznáme meno vraha, poznáme páchateľa. Je ním korupcia. Ešte do minulého týždňa sme si mohli myslieť, že korupcia je odporný parazit demokracie. Teraz už vieme, že korupcia môže aj zabíjať," hovorí na pódiu spisovateľ a novinár Martin M. Šimečka.

Na pódiu sa objavila aj známa slovenská herečka Táňa Pauhofová, ktorá prečítala list českej investigatívnej novinárky Pauly Holzovej.

„Jána Kuciaka som poznala päť rokov. Riešili sme spolu množsto komplikovaných káuz. Na poslednej kauze sme spolupracovali osemnásť mesiacov," napísala Holzová.

Spomienkové akcie sa konali v desiatkach slovenských miest, ale aj vo viacerých zahraničných metropolách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.