Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2018, 11:09 Aktualizované dňa 02.03.2018 o 13:08

Pochodu za Kuciaka sa zúčastní aj Kiska. Tento týždeň mal lyžovať v Innsbrucku

V hlavnom meste sa do ulíc chystajú tisíce ľudí.

Prezident Andrej Kiska
Zdroj: TASR/M. Kapusta

Spomienkového pochodu v Bratislave za novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, ktorých pred niekoľkými dňami zavraždili, sa zúčastní aj prezident Andrej Kiska. Pochod sa začne dnes o 17.00 na Hviezdoslavovom námestí.

Kiska má byť na lyžovačke

Denník Plus jeden deň na svojom webe tvrdí, že Kiska bol tento týždeň na lyžovačke v rakúskom Innsbrucku a vrátiť sa má až dnes. V Prešovskom kraji, odkiaľ prezident pochádza, sú totiž jarné prázdniny. 

V stredu Kiska v súvislosti s vývojom po vražde investigatívneho novinára požiadal o mimoriadne vystúpenie v RTVS. Bude sa konať v nedeľu po hlavných večerných správach.

S organizáciou pomáhajú aj študenti

Na Facebooku sú k bratislavskému pochodu vytvorené dve udalosti s tým istým názvom, časom začiatku aj miestom konania. V jednej avizuje svoju účasť vyše 11-tisíc a v druhej takmer 4-tisíc ľudí. 

Zvolávateľmi sú Peter Nagy a Katarína Nagy Pázmány, ktorí Kuciaka osobne poznali. S organizáciou sa rozhodli pomôcť aj študenti z Veľkého protikorupčného pochodu.

Pochody budú aj v zahraničí

Okrem metropoly sa pochody dnes v tom istom čase budú konať aj v mnohých ďalších mestách Slovenska. Rovnako aj v mestách po celom svete ako sú Londýn, Paríž, Madrid či Peking.  

Telá zavraždeného páru našla polícia v nedeľu (25.2.) v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Podľa Gašpara šlo zrejme o dvojnásobnú úkladnú vraždu, motív ktorej mal súvisieť s prácou novinára.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.