Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2018, 15:30

Slovákov čakajú najkrutejšie mrazy tejto zimy, varujú meteorológovia

Pre stredné Slovensko a severnú časť východného Slovenska platí výstraha 2. stupňa.

Slovákov čakajú najkrutejšie mrazy tejto zimy, varujú meteorológovia
Zdroj: TASR/AP

Meteorológovia očakávajú počas nasledujúcej noci na Slovensku pre lokality do 1000 metrov nad morom najsilnejšie mrazy tejto zimy. Teplota vzduchu môže na severe Slovenska klesnúť až na -28 stupňov Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu 1. a 2. stupňa. Tá potrvá od stredy 20.00 h do štvrtka (1.3.) 09.00 h.

Na západnom a v južnej časti východného Slovenska platí výstraha 1. stupňa. Meteorológovia tu očakávajú miestami mráz -15 až -19 stupňov Celzia. Pre stredné Slovensko a severnú časť východného Slovenska platí výstraha 2. stupňa. Teplota vzduchu tu totiž na niektorých miestach môže v noci klesnúť na -20 až -28 stupňov Celzia.

SHMÚ zároveň vydal v okrese Sobrance výstrahu pred ľadovou povodňou. Na severe stredného a východného Slovenska upozorňujú meteorológovia na tvorbu snehových jazykov a závejov.

Zdroj: SHMÚ

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.