Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2018, 14:30 Aktualizované dňa 27.02.2018 o 16:33

Fico prichystal na Úrade vlády milión v hotovosti. Neobviňujte nevinných ľudí, prosil médiá

Informácie o podnikaní a prepojeniach Márie Troškovej sú podľa neho staré.

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) vyzval opozíciu, aby nezneužívala dvojnásobnú úkladnú vraždu na politické ciele. Ocenil ľudí, ktorí sa prípadu venujú. „Sú to desiatky ľudí, ktorí aktívne pracujú na tomto prípade,“ dodal.

Po skončení tlačovej konferencie sa premiér Fico stretol so šéfredaktormi viacerých médií na Slovensku. Počas tlačovej konferencie boli na stolíku umiestnené bankovky v hodnote jedného milióna eur. Ide o sumu, ktorú vláda ponúkla za informácie vedúce k objasneniu prípadu.

"Len sa politizuje. Ja však chcem hovoriť o vražde. Vôbec má netrápia výkriky a nezmysly opozície, ktoré sa šíria od rána. Tu je milión eur, sú určené pre toho, kto poskytne relevatné informácie o úkladnej vražde," uviedol premiér.

Fico na otázky, či vyvodí zodpovednosť voči Viliamovi Jasaňovi a Márii Troškovej povedal, že médiá nemajú obviňovať nevinných ľudí bez dôkazov. "Spájate nevinných ľudí s úkladnou vraždou. Prosím vás, nerobte to," vyzval Fico. 

Polícia vypočula v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky okolo 20 osôb.

Podnikateľov Antonina Vadalu a Diega Rodu, ktorí sú údajne napojení na taliansku mafiu a médiá ich spájajú so slovenskými politikmi, zatiaľ nevypočula.

Pri vyšetrovaní polícia komunikuje aj s českými a talianskymi kolegami, a tiež s Europolom.

Policajný prezident v pondelok 26. februára informoval, že strelné poranenia hrudníka, resp. hlavy, boli pravdepodobne príčinou smrti investigatívneho novinára portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky. Pravdepodobne to bola dvojnásobná úkladná vražda, ktorej motív mal súvisieť s prácou novinára.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.