Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2018, 00:00

Reportáž z miesta činu: Prvá vražda novinára na Slovensku

Na Slovensku sa podobný prípad nestal ani v divokých 90. rokoch.

Reportáž z miesta činu: Prvá vražda novinára na Slovensku
Zdroj: Pavol Funtál

Ticho a smútok. Presne tak možno opísať atmosféru na ulici, kde býval zastrelený novinár Ján Kuciak so snúbenicou Martinou Kušnírovou. Po nešťastnej udalosti sme sa vybrali do obce, kde si dvojica plánovala spoločnú budúcnosť. Namiesto toho si ich našla smrť.


Pri príchode do obce Veľká Mača nič nenaznačovalo, že by sa tam len pred pár hodinami našli dve zastrelené telá. Život plynul nenápadne ďalej zvyčajným tepom. Len televízia v krčme, ktorá vysielala mimoriadnu tlačovú konferenciu k prípadu, naznačila, že všetci sú v šoku z toho, čo sa udialo, a radi by vedeli, čo sa skrýva za tragédiou, kvôli ktorej vyhasli dva mladé životy. Kým sme našli dom, niekoľkokrát sme v spleti ulíc zablúdili. Nakoniec nás nasmerovali priamo domáci obyvatelia. Dom sa totiž nachádza v poslednej ulici, za ktorou svieti obrovské pole a neďaleký les. V jazde nás zastavila zelená policajná páska, ktorá obkolesovala T-čkovú križovatku domu zo všetkých troch strán, ktoré strážili muži zákona. Tí sa na stráži pravidelne striedajú a za pásku púšťajú len obyvateľov ulice. Všade bolo mĺkvo a tuhá zima prenikala až do kostí. Na ulici pred Kuciakovým domom stáli len traja policajti, ktorí sa rozprávali zrejme s obyvateľmi susedných domov. Na ulici sa inak nezdržiaval nikto, kto nemusel. „Poznala som ich. Boli to dobrí ľudia.


Naposledy som ich stretla m

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.