Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2018, 18:25 Aktualizované dňa 26.02.2018 o 21:12

V Bratislave sa zišlo množstvo ľudí, aby si so sviečkami uctili pamiatku zavraždeného novinára

V Bratislave sú na dnes večer naplánované dve spomienkové akcie za Jána Kuciaka a jeho priateľku.

V súvislosti s vraždou investigatívneho novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej sa dnes v Bratislave konajú dve akcie.

Od 18:30 postupne prichádzali ľudia na Prievozskú ulicu v Bratislave, kde zapaľovali sviečky. Prichádzali po jednom, po dvoch a po tichu si uctili pamiatku Jána Kuciaka a jeho priateľky.

Druhá akcia začala o 19:30 na námestí SNP. Rovnako ako pred budovou redakcie sa aj tu majú klásť sviečky na pamiatku obetí. 

Účasť na tejto akcii avizovali aj viacerí redaktori RTVS ako aj investigatívna novinárka Monika Tódová. Na bratislavskom námestí sa zišli desiatky ľudí, ktorí si prišli uctiť pamiatku mladého novinára.

Medzi nimi sa nachádzali aj viacerí politici vrátane Igora Matoviča. Nik z nich však príležitosť nevyužil na vlastné vyjadrenia. Pamiatku zavraždených si uctili v tichosti spolu s ostatnými.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.