Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2018, 16:49

Za vraždou novinára môže byť talianska mafia, tvrdí Nicholson

Novinár si len minulý týždeň vymieňal s Jánom Kuciakom informácie o spoločnej téme.

Za vraždou novinára môže byť talianska mafia, tvrdí Nicholson
Zdroj: TASR

Za vraždou investigatívca Jána Kuciaka by mohla byť talianska mafia s väzbami na slovenských politikov. V rozhovore pre Denník N to povedal novinár Tom Nicholson.

Nicholson si s Kuciakom ešte minulý týždeň vymieňal informácie o prítomnosti pravdepodobne talianskej mafie na východe Slovenska. "Išlo o podozrenie, že kradnú eurofondy a posielajú ich naspäť do Talianska," popísal.

Podľa Nicholsona hlavný organizátor tejto akcie pred voľbami v roku 2016 na Facebook napísal status, kde menoval trojicu politikov zo Smeru, ktorých treba voliť. "Išlo o mená: Stanislav Kubánek, Peter Chudík a Viliam Jaseň," vyhlásil Nicholson.

Novinár však povedal, že nie je jasné, že by táto trojica nejakú úlohu v celej veci zohrávali. "Vieme len to, že ten organizátor mafie to napísal na Facebook," objasnil. Status potom zo sociálnej siete vymazal.

Oproti iným prípadom, ktoré naši novinári písali o slovenských gangstroch za posledných 25 rokov, vidí Nicholson v tomto rozdiel. "Na tomto prípade je výnimočné to, že Jano pracoval na skupine, ktorá pravdepodobne mala prepojenie na mafiánsku skupinu Ndrangheta z Kalábrie," vysvetlil v rozhovore.

Nicholson popísal, ako Taliani na východe fungovali. Na našom území už vraj fungujú už od polovice deväťdesiatych rokov. Odvtedy si podľa neho vybudovali politické kontakty tak, aby vedeli ovplyvňovať rozdeľovanie eurofondov za každej vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.