Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2018, 00:00

Dúha tvrdí, že ju zastrašujú a vydierajú

Podnikateľ Dušan Remeta podal trestné oznámenie za ohováranie a vydieranie. Vraj sa ho majú dopúšťať jeho obchodní partneri.

Dúha tvrdí, že ju zastrašujú a vydierajú
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

V kauze spoločnosti Dúha, ktorá pracuje na tuneli Višňové, padlo ďalšie trestné oznámenie. Firma tvrdí, že ju zastrašujú a vydierajú vlastní obchodní partneri. Akciovka podnikateľa Miroslava Remetu od marca do augusta minulého roka čelila konkurzu pre neplnenie si záväzkov voči firme A.G.P. Žilina. Remeta tvrdí, že ak niekedy subdodávatelia peniaze od Dúhy nedostali, bolo to preto, že zlyhávali pri plnení zmluvných záväzkov a správnej fakturácii.

Dúha hovorí o nátlaku
Za opletačkami s Finančnou správou, so súdmi a s diaľničiarmi vidí Remetova akciovka organizovanú skupinu. „Ide o niektorých pochybných subdodávateľov, ich pochybných právnych zástupcov, ktorí sa neštítia používať médiá na zverejňovanie nepravdivých a spoločnosti poškodzujúcich informácií,“ vyhlásila spoločnosť s tým, že obchodní partneri sa chcú na úkor Dúhy obohacovať.

V súvislosti s údajným neplnením si záväzkov Remetova firma čelila uplynulé tri roky opakovaným návštevám z Finančnej správy. Dúha tvrdí, že u nej žiadny prešľap nezistili. Finančníci však tvrdia presný opak. „Výsledkom vyšetrovania v reťazci je podnet na trestné stíhanie, ktoré Finančná správa podala Národnej kriminálnej agentúre na ďalšie konanie,“ potvrdila pre HN hovorkyňa Finančnej správy Ivana Skokanová. „Identifikovali sme desiatky spoločností s podozrením na daňové trestné činy, pričom Dúha je iba jedným zo subjektov v celom reťazci. Predpokladaná výška škody je vyčíslená na približne štyri milióny eur,“ dodala. Dúha sa od prípadu dištancuje.

Hoci podľa Remetu jeho firma disponuje dôkazmi o konkrétnych subdodávateľoch a osobách, ktoré sa ju majú pokúšať zdiskreditovať, ich mená odmietajú zverejniť. Namiesto toho verejnosti ponúkajú 10-tisíc eur za informácie, kto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.