Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2018, 12:16 Aktualizované dňa 24.02.2018 o 12:27

Fico: Mojou ambíciou je vyhrať piate parlamentné voľby a zostaviť štvrtú vládu

Premiér reagoval na otázku, či plánuje kandidovať na post ústavného sudcu.

Fico: Mojou ambíciou je vyhrať piate parlamentné voľby a zostaviť štvrtú vládu
Zdroj: TASR/Marko Erd

Premiér Robert Fico (Smer-SD) v relácii Sobotné dialógy, ktoré vysiela RTVS na Rádiu Slovensko absolútne vylúčil, že by mal záujem kandidovať na post sudcu Ústavného súdu.

Jeho ambíciu je podľa vlastných slov úspešne doviesť Smer do ďalších parlamentných volieb. "Mám záujem vyhrať so Smerom piate parlamentné voľby a zostaviť štvrtú vládu, to je moja odpoveď," odpovedal premiér na otázku, či zvažuje kandidatúru na Ústavný súd.

"Každý by ma najradšej vyhnal"

Fico priznal, že politická situácia v Európe sa mení. No napriek tomu má podľa jeho slov stále Smer vysokú podporu. "Ak má Smer stále podporu a má šancu vyhrať piate parlamentné voľby, je mojou povinnosťou tie opraty držať v rukách a urobiť všetko preto, aby bol Smer takou stranou, ktorá bude ťažko prekonaná."

"Každý by ma najradšej vyhnal z politiky. My o tejto téme teraz vôbec nehovoríme," povedal ďalej premiér s tým, že sa ani po rokoch stále z politiky nechystá odísť.

Prezidentský kandidát

Fico ďalej zopakoval, že sa nechystá kandidovať ani na post prezidenta. "V žiadnom prípade nebudem kandidovať na post prezidenta Slovenskej republiky," povedal priamo.

Fico dementoval aj klebety o tom, že sa ako možný kandidát spomína minister kultúry Marek Maďarič. "My sme kandidáta na prezidenta vôbec nerozberali," dodal premiér.

S oznámením mena však podľa Fica nebudú čakať na to, ako sa rozhodne prezident Andrej Kiska. "My nemáme dôvod na nikoho čakať," vyhlásil.

Povedal však, kedy Smer oznámi meno svojho kandidáta. "Je dobré to oznámiť niekedy na prelome letných prázdnin."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.