Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2018, 10:03

V Bratislave nahlásili bombu. Evakuovať museli všetky súdy v meste

Bombovú hrozbu policajtom nahlásili krátko pred 9.00 h.

Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR

V Bratislave evakuovali vo štvrtok budovy všetkých súdov, vrátane Najvyššieho súdu, kde sídli aj Ministerstvo spravodlivosti SR. Bombovú hrozbu policajtom nahlásili krátko pred 9.00 h. TASR to potvrdil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Nakoľko oznamovateľ presne nešpecifikoval adresu konkrétneho súdu, policajti v súčasnosti vykonávajú v priestoroch súdov na území hlavného mesta SR Bratislavy všetky potrebné opatrenia za účelom ochrany života, zdravia a majetku občanov," povedal Szeiff.

Polícia evakuovala aj Okresný súd Bratislava V, kde sa okrem iných malo uskutočniť aj pojednávanie v prípade tzv. Ruskových zmeniek. Spoločnosť podnikateľa Mariána Kočnera žaluje na súde bývalého riaditeľa Televízie Markíza Pavla Ruska a v druhom rade súkromnú televíziu a žiada preplatenie zmenky vo výške 8,3 milióna eur, ktorú mal bývalý štatutár podpísať.

Bombová hrozba narušila aj chod Najvyššieho súdu (NS) a Ministerstva spravodlivosti SR, ktoré sídla v rovnakej budove na Župnom námestí. "Z tohto titulu bol celý súd evakuovaný, a to zhruba na tri hodiny," uviedla pre TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.