> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

O funkciu riaditeľa odboru dopravy Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) má záujem 11 adeptov. Toľkí sa prihlásili do výberového konania, ktoré vyhlásil kraj na obsadenie tohto postu. Uchádzači sú prevažne z rezortu dopravy.

"Obálky boli otvorené členmi výberovej komisie 19. februára. Do druhého kola postúpilo všetkých 11 žiadateľov," uviedla pre TASR hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Pozrite si v rozhovore, aké plány má s dopravou Juraj Droba:

Budú predstavovať koncepciu

Druhé kolo je naplánované na pondelok (26.2.). V ňom by mali odprezentovať svoj návrh Koncepcie rozvoja dopravy Bratislavského kraja na roky 2018–2022.

"Veríme, že nový riaditeľ či riaditeľka nastúpi v čo najskoršom termíne," odpovedala Forman na otázku, kedy by mohol byť známy výsledok výberového konania známy a tento post obsadený.

Bude mať ťažkú úlohu

Zlepšenie dopravy v kraji je pre jeho nové vedenie jednou z absolútnych priorít. V rámci výberového konania hľadá úrad do funkcie riaditeľa tohto odboru "najodvážnejšieho medzi najlepšími".

Jeho úlohou bude skoordinovať harmonogram a financovanie projektov a urobiť "rozumný" plán na zlepšenie dopravu v kraji.

Kandidáta vyberá komisia

Najvhodnejšieho kandidáta vyberá 11-členná odborná komisia. Sedia v nej zástupcovia kraja, poslancov i občianskych iniciatív. Úrad zastupuje riaditeľ Marián Viskupič a poradca predsedu BSK Branislav Masarovič.

Z poslancov je to predseda komisie dopravy Ján Buocik, predseda komisie dopravy a informačných systémov v Bratislave Jozef Uhler, podpredsedníčka BSK s dopravnou gesciou Alžbeta Ožvaldová či podpredsedníčka BSK zodpovedná za oblasť ekológie Elena Pätoprstá.

V komisii tiež sedí generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková, starosta Vajnôr Ján Mrva, Martin Kugla z iniciatívy Za efektívnu a ekologickú dopravu, Michal Feik z iniciatívy Bratislava INAK, ale aj tímlíder SaS pre oblasť dopravy Miroslav Ivan.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.