Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2018, 00:00

Sulík chce pomôcť začínajúcim firmám

Richard Sulík
Zdroj: HNtelevízia

Strana SaS predstavila nové opatrenia pre zvyšovanie ekonomických slobôd a zlepšovanie podnikateľského prostredia. Podstatná časť spočíva v rušení zbytočných príkazov, zákazov či regulácií. „Ide napríklad o zrušenie definície závislej činnosti, umožnenie uplatniť si daňovú stratu podľa slobodného rozhodnutia daňovníka alebo zliberalizovanie odpisovania majetku,“ konkretizovala podpredsedníčka strany Jana Kiššová a dodala, že tieto opatrenia pomôžu najmä začínajúcim firmám. Liberáli takisto poukazujú na fakt, že máme jedny z najväčších odvodov v Európe.

Úbytok tradičných remesiel podľa Kiššovej môže súvisieť so zbytočným administratívnym zaťažením živnostníkov. Jedno z opatrení pre zlepšenie tejto situácie by podľa nej mohlo byť zavedenie jednej voľnej živnosti. To znamená, že živnostník by si nemusel registrovať každú živ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.