Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2018, 00:00

Zdravie sa u nás zlepšuje, no aj tak zaostávame

Viac ako polovica Slovákov je so svojím zdravím spokojná, rovnako odpovedalo pred šiestim rokmi o desať percent ľudí menej.

Zdravie sa u nás zlepšuje, no aj tak zaostávame
Zdroj: Pixabay

K cieľom trvalo udržateľného rozvoja patrí aj zaistenie zdravého života a podpora blahobytu. Európska únia teraz zhodnotila pokrok v plnení opatrení aj v oblasti zdravotníctva. Ich zámerom je predlžovanie života v zdraví, znižovanie počtu úmrtí na chronické ochorenia či znižovanie počtu samovrážd. Vo väčšine parametrov sme však stále za priemerom Európskej únie. V dlhodobom horizonte sa však vo väčšine ukazovateľov zlepšujeme. Svoj zdravotný stav považuje za dobrý až veľmi dobrý takmer 70 percent Slovákov.


Prezident Asociácie súkromných lekárov Marián Šóth upozorňuje, že už dlhé roky prevláda názor, že tieto ukazovatele sú iba z jednej tretiny závislé od kvality zdrav

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.