Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2018, 00:00

Konateľa firmy, ktorá razí tunel Višňové, čaká súd. Hrozí mu sedem rokov väzenia

  • Pred súd sa postaví spoločník a konateľ firmy Uranpres, ktorú si najali na prerazenie tunela.
  • Dôvodom je sekera v Sociálnej poisťovni, ktorá vznikla ešte za starého vedenia Uranpresu.
Konateľa firmy, ktorá razí tunel Višňové, čaká súd. Hrozí mu sedem rokov väzenia
Zdroj: Pavol Funtál

Tunel Višňové opäť púta pozornosť. No tentoraz nie je dôvodom meškanie prác či hroziaca pokuta, ale osud jedného z majiteľov firmy Uranpres, ktorú si taliansko-slovenské združenie Salini Impregilo-Dúha najalo na prerazenie tunela.

Spoločník a konateľ Uranpresu Ján Jaško sa totiž 21. februára postaví v Spišskej Novej Vsi pred súd v pozícii obžalovaného.

Dôvodom je sekera v Sociálnej poisťovni, ktorá vznikla ešte za starého vedenia Uranpresu. Jaško bol jeho súčasťou a vo vedení zostal aj po vynútených zmenách v roku 2014.

Dúha totiž firmu poslala do reštrukturalizácie, ktorá sa začala v apríli 2013 a po roku sa skončila. Podľa zoznamu dlžníkov dlhuje Uranpres Sociálnej poisťovni takmer 195-tisíc eur. Za skutok hrozí trest až do výšky sedem rokov.

Spolumajiteľ Jaško hovorí, že súdny proces sa týka skutkov spred obdobia reštrukturalizácie a dnes si svoje záväzky spoločnosť riadne plní.

„Pohľadávka Sociálnej poisťovne je na základe podmienok reštrukturalizačného plánu riadne splácaná a obchodná spoločnosť Uranpres splatila 80 percent splatných splátok s tým, že zostávajúcich 20 percent bude splatených v čase ako určuje reštrukturaliz

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.