Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2018, 00:00

Opozícia sa dohodne na svojich starostoch

V piatok podpísali spoločnú celoslovenskú dohodu do komunálnych volieb SaS a OĽaNO.

Opozícia sa dohodne na svojich starostoch
Zdroj: TASR

Vlastný kandidát na primátora v Prešove a podpora pre nezávislého kandidáta na šéfa Košíc. Aj toto budú podľa informácií HN požiadavky, s ktorými pôjde KDH na vyjednávania o spolupráci v komunálnych voľbách. Predseda kresťanských demokratov Alojz Hlina však ambície KDH pri rokovaniach komentovať nechcel. „To budeme definovať s potenciálnymi partnermi,“ odpovedal Hlina na otázku, na čom budú ochotní sa s prípadnými partnermi dohodnúť.


Kresťanskí demokrati by radi zopakovali úspech z novembrových volieb do VÚC. V nich sa po niekoľkomesačných rokovaniach pripojili k celoslovenskej dohode, ktorú pôvodne medzi sebou uzavreli opozičné SaS a OĽaNO. Obe strany v piatok minulý týždeň oficiálne podpísali zmluvu o spolupráci aj v komunálnych voľbách. KDH zatiaľ pri podpise nebolo, čo v strane prijali podľa záverov pondelkového predsedníctva s rozpakmi.


S verziou kresťanských demokratov však nesúhlasia zástupcovia sulíkovcov ani matovičovcov. „Vždy sme boli ochotní rokovať. Dozvedeli sme sa z médií, že OĽaNO a SaS idú iba samy a nikoho iného neberú, čo bol podraz zo strany KDH, lebo toto sme v živote nikde nepovedali,“ hovorí šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič.


Bez odkazovania
Tak SaS, ako aj OĽaNO opakujú, že po podpise dvojstrannej celoslovenskej dohody začnú rokovať s ostatnými stranami o možných formách spolupráce. Či sa napokon dohodnú s KDH podobne, ako v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.