Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2018, 00:00

Študenti považujú technické smery za zbytočné

Študenti považujú technické smery za zbytočné
Zdroj: Pavol Funtál

IT sektoru na Slovensku dnes chýba desaťtisíc odborníkov. Podľa prezidenta IT Asociácie Slovenska Emila Fitoša nie sú informatici len postavy v sitcomoch a náš trh práce ich reálne potrebuje. Ak štát problém nezačne riešiť, hrozí, že v dobre rozbehnutej ekonomike Slovenska nebude mať kto pracovať. Problém by vyriešilo, ak by o techniku mali záujem dievčatá, teraz to tak nie je.


Začať chcú od učiteľa
Zástupcovia štátneho, podnikateľského aj tretieho sektora upozornili na nízky záujem mladých ľudí o technické smery. Podľa prieskumu, ktorý robila spoločnosť Microsoft, sa slovenské deti prírodovedné predmety nechcú učiť rovnako ako zvyšok Európy, v niečom však zaostávame. Študenti priemerne strácajú záujem o technické a prírodovedné predmety v 17 rokoch. U nás je situácia horšia, naše deti sa takéto predmety učiť nechcú už o rok skôr. „To je práve vek, keď sa mladí ľudia rozhodujú o ich budúcom povolaní,“ upozorňuje riaditeľka pre oblasť školstva spoločnosti Microsoft Marcela Havrilová. Žiaci, ako tvrdí, nerozumejú, načo sa majú učiť matematiku či fyziku. Nemyslia si, že predmety využijú v reálnom živote. To zapríč

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.