Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 00:00

Nemocnice Penty sa oddlžovať nakoniec nebudú

Prvé kolo splatenia dlhov nemocníc sa uskutoční v prvom štvrťroku tohto roka, niektoré súkromné nemocnice sa nezúčastnia, aj keď môžu.

Nemocnice Penty sa oddlžovať nakoniec nebudú

Rovnaké podmienky pre štátne aj súkromné nemocnice. Aj tak prezentuje ministerstvo zdravotníctva oddlženie zdravotníckych zariadení, na ktoré vyhradilo vyše pol miliardy eur. Mnohé zo súkromných nemocníc však aj napriek tejto možnosti o splatenie svojich dlhov nepožiadajú. Museli by totiž súhlasiť so zriadením dozorného orgánu, ktorému by predsedal nominant rezortu zdravotníctva. Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia patriacej investičnej skupine Penta hovorí, že táto podmienka pre nich predstavuje prekážku a do oddlženia sa nezapoja.


Ozdravný plán podmienkou
Podľa Kráľa je však možné, že by sa nezúčastnili, aj keby tam táto po

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.