Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 00:00

Obyčajní oprášili petíciu po Sieti

Obyčajní oprášili petíciu po Sieti

Poslanci za Obyčajných ľudí Veronika Remišová a Gábor Grendel pripomenuli včera petíciu, ktorú ešte v roku 2015 predložila strana Sieť so 107-tisíc podpismi občanov, ktorí sa vyjadrili za zavedenie hmotnej zodpovednosti politikov a ďalších verejne činných osôb.

Ako ďalej uviedli, po voľbách v marci 2016 si dala súčasná vláda tento záväzok aj do svojho programového vyhlásenia vlády. „Do dnešného dňa sa v tejto veci neudialo absolútne nič,“ skonštatoval Grendel.

Podľa jeho slov sa ešte v júni 2016 venoval problematike hmotnej zodpovednosti ústavnoprávny výbor a následne aj plénum parlamentu. V oboch prípadoch malo dôjsť ku konštatovaniu, že návrh je súčasťou programového vyhlásenia vlády. „Žiaden záväzok, dokedy má vláda alebo Národná rada pripraviť návrh zákona,“ kritizoval prístup vládnych strán Grendel. 

„107-tisíc občanov má táto koalícia úplne na háku,“ povedal Grendel s tým, že oni ich na háku nemajú.

Pripravený zákon
Obyčajní sa teda rozhodli pripraviť svoj vlastný návrh zákona, ktorý má hmotnú zodpovednosť rie

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.