Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2018, 00:00

Minister Drucker chce definovať štandard

Na Slovensku využíva súkromné pripoistenie len zlomok občanov, stále totiž nie je definovaný štandard a jeho ukotvenie v zákone.

Minister Drucker chce definovať štandard
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Odškodné za každý deň v nemocnici, poistné krytie neplodnosti či peniaze na liečbu onkologickej choroby. Aj to sú niektoré z možností komerčného doplnkového poistenia pre slovenských pacientov. V praxi však u nás nefunguje tak, ako v zahraničí, aj napriek tomu, že do poddimenzovaného systému zdravotníctva by mohlo priliať peniaze navyše. Využíva ho len necelé percento ľudí. Dôvodom je nedefinovaný balík základnej zdravotnej starostlivosti. Ministerstvo zdravotníctva však pripravuje zmeny. Vo svojom programovom vyhlásení si vláda stanovila viaczdrojové financovanie zdravotníctva.


Chýba právny rámec
V súčasnosti poskytujú samostatný produkt len niektoré komerčné poisťovne, zo zdravotných cez svoju komerčnú dvojičku iba Union. „Takéto poistenie neponúka žiadna poisťovňa, keďže na to nie je vytvorený právny rámec,“ vysvetľuje Monika Majerčíková z poisťovne Generali. Najviac klientov si u nich poisťuje trvalé následky úrazu či práceneschopnosť. Debatovať o možnosti individuálneho poistenia chcú však aj zdravotné poisťovne. „Sme presvedčení, že poistencom by to prinieslo výhody v podobe lepších produktov zdravotných poisťovní, poistných balíkov či v zavádzaní programov starostlivosti o zdravie,“ hovorí PR manažér Dôvery Matej

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.