Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2018, 00:00

Poslanci kvótu pre gymnáziá odložia o rok

Hranica, ktorá znižuje počet detí, ktoré môžu školy na osemročné gymnáziá prijať, robí problém len v hlavnom meste.

Poslanci kvótu pre gymnáziá odložia o rok
Zdroj: Archív HN

Päťpercentná kvóta pre osemročné gymnáziá je bratislavský problém. Kým v hlavnom meste odchádza na výberovú školu 19 percent detí z populačného ročníka, riaditelia škôl v ostatných krajoch tvrdia, že oni nižšiu kvótu spĺňajú už aj dnes.


Majú odlišné názory
Osemročné gymnáziá rozdeľujú pedagógov, rodičov aj politikov na dva tábory. Jedna strana chce „triedy pre nadaných“ zrušiť, iní bojujú za ich zachovanie. Preto sa dnes len veľmi ťažko hľadá kompromis. Hranica päť percent mala počet detí, ktoré zo základnej školy prestúpia na gymnázium, obmedziť. Predišlo by sa tak situácii, keď by učitelia museli zo dňa na deň riešiť, že im z triedy odišla väčšina ži

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.