Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2018, 10:20 Aktualizované dňa 06.02.2018 o 11:01

Biele miesta zmiznú z mapy Slovenska. Rýchly internet má byť úplne všade

Na Slovensku má byť rýchly internet úplne všade. Operátori do projektu investujú stovky miliónov.

Pellegrini chce do roku 2020 vymazať biele miesta z mapy Slovenska. Majú to byť miesta, ktoré sú pokryté internetom s "dostačujúcou rýchlosťou." Tá by mala predstavovať 30 megabitov za sekundu.

"Vďaka podpisu memorada s najväčšími operátormi sa títo páni zaviazali, že do roku 2020 pomocou vlastných investícií bez pomoci štátu pokryjú všetky naše mestá tak, aby sme mohli povedať, že na Slovensku už nie je ani jedno biele miesto bez internetu," povedal podpredseda parlamentu Peter Pellegrini.

"Ak chceme byť úspešní v rámci digitálnej revolúcie musíme dobudovať infraštruktúru," vyhlásil s tým, že je rovnako dôležitá ako cestná sieť.

Operátori majú v projekte preinvestujú stovky miliónov eur do roku 2020. "Vláda uisťuje, že bude dobrým partnerom a bude vytvárať podmienky, aby takéto investície robiť mohli," zdôraznil Pellegrini.

Ak sa Slovensku podarí naplniť tento cieľ, budeme podľa neho patriť medzi lídrov krajín Európskej únie, ktoré sa môžu pochváliť tým, že nemajú biele miesto.

Pellegrini bude rokovať s ministrom dopravy o presunutí zvyšných peňazí do dopravy. Peniaze by mali byť použité na projektovú dokumentáciu na ďalšie diaľnice a rýchlostné cesty. Podľa podpredsedu vlády by to mohli byť desiatky miliónov eur, ktoré jeho úrad ušetrí aj vďaka investíciám operátorov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.