Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2018, 00:00

Poslancom čoskoro zdania „druhé platy“

Mzdy zákonodarcov by sa po novom mali vypočítavať z mediánu a nie priemernej mzdy.

Poslancom čoskoro zdania „druhé platy“
Zdroj: Peter Mayer

Paušálnym náhradám pre poslancov v súčasnej podobe zrejme odzvonilo. Podľa informácií HN už nebudú samostatnou zložkou mzdy zákonodarcov, ale stanú sa súčasťou ich platu, vďaka čomu z nich poslanci budú musieť platiť dane a odvody, čo sa dnes nedeje. Mesačná výška paušálu je necelých 1 400 eur pre poslancov s trvalým pobytom v Bratislavskom kraji a zhruba 1 600 eur pre ostatných. Novela zákona o platoch zákonodarcov by mala odstrániť aj tento rozdiel. Siahnutie na poslanecký paušál pripúšťa aj predseda strany Most-Híd Béla Bugár. „Je možné, že sa budú zdaňovať paušálne náhrady,“ hovorí šéf Mosta.

Zástupcovia koalície si na vypracovanie návrhu zriadili aj špeciálnu komisiu. Konkrétnosti však komentovať nechceli. „Pán predseda Andrej Danko ešte stále čaká na konkrétny návrh a dovtedy sa k tejto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.