Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2018, 12:41 Aktualizované dňa 05.02.2018 o 13:14

Premiérov odkaz rektorom: Každú jednu faktúru na rekonštrukciu internátov vám preplatíme

Ficovi sa nepáči kritika jeho plánu z radov študentov a rektorov.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) je nešťastný, že jeho návrh podpory rekonštrukcie vysokoškolských internátov narazil na kritiku z radov študentov a rektorov. Mrzí ho, že sa odmieta politika pomocnej ruky.

"Ponúkli sme, že začnime s 10 miliónmi v prvom polroku a 10 miliónmi v druhom. Popritom spustíme špeciálny program zateplovania verejných budov. Naozaj ma mrzí, že sa táto ponuka odmieta, nechcem to teraz komentovať. Keď príde čas, budem to komentovať," posťažoval sa na tlačovej konferencii premiér.

Následne dal vyhlásenie, ktoré adresoval priamo rektorom a študentom: "Dámy a páni rektori, milí študenti, s plnou vážnosťou vám oznamujem, že každú jednu faktúru, ktorú nám predložíte do 31.12. 2018 na rekonštrukciu internátov, preplatíme."

Fico navrhol rektorom, aby sa na Silvestra stretli a urobili si spoločnú inventúru. "Naša ponuka je 10 +10 + zatepľovanie, ale ak nám predložia v tomto rozpočtovom roku faktúru, bude preplatená," ozrejmil Fico.

 "Každú jednu faktúru, ktorá bude smerovať k rekonštrukcii internátov, školských domovov, preplatíme, ak bude predložená do 31. 12. 2018," zopakoval premiér.

"Čo mám viac ponúknuť? Ponúkame peniaze, ponúkame zateplovanie, ak to bude málo, tak dáme viac," vyhlásil Fico.

"Ako predseda vlády, si nemôžem dovoliť svoj sľub nesplniť."

Fico dodal, že to musia stihnúť do Silvestra tohto roka, lebo rozpočet na budúci rok ešte nie je pripravený.

Na otázku reagoval aj minister financií Peter Kažimír. "Ja som presvedčený, že ak sa nám téma energetickej efektívnosti podarí splniť tak, aby sme pritiahli neverejné financovanie spolu s priamym grantom 10 + 10 miliónov, tak som presvedčený, že sa nám podarí investovať viac ako 50 miliónov."

Podľa Kažimíra "treba zachovať kľud."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.