Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2018, 00:00

Zamestnať cudzincov bude jednoduchšie už o mesiac

Firmám sa zvýši administratívna záťaž, budú musieť predkladať doklad o zabezpečení ubytovania.

Zamestnať cudzincov bude jednoduchšie už o mesiac
Zdroj: TASR

Zrýchlené zamestnávanie cudzincov by v niektorých regiónoch malo byť realitou už o mesiac. Na zozname nedostatkových pozícií, ktorým chce minister práce Ján Richter riešiť problém chýbajúcej pracovnej sily, sa už totiž pracuje a zverejnený by mal byť do mesiaca po schválení novely zákona o službách zamestnanosti, ktorý je v programe aktuálnej schôdze Národnej rady. Firmám však pribudnú aj nové administratívne povinnosti v rámci boja proti sociálnemu dampingu.


O polovicu rýchlejšie vybavovanie
Zoznam nedostatkových pracovných pozícií zostaví ministerstvo práce spolu s podnikateľmi. „Je dôležité, aby sa tam všetky nedostatkové profesie dostali, ale my si ich budeme overovať na základe 70-tisíc nahlásených a voľných pracovných miest,“ uviedol Richter. Malo by ísť hlavne o profesie v automobilovom, strojárskom či elektrotechnickom priemysle. Hľadanie ľudí na tieto pozície by fungovalo v zľahčenom rež

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.