Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2018, 00:00

Gymnáziá budú riešiť v pléne, kvótu odložia

Rezort vnútra a školstva sa navzájom obviňujú, kto môže za problém so školami pre „elitných“.

Gymnáziá budú riešiť v pléne, kvótu odložia
Zdroj: Pavol Funtál

Koľko žiakov v Bratislavskom kraji nakoniec v septembri zasadne do lavíc osemročných gymnázií, stále nie je isté. Zákonom stanovenú kvótu päť percent chceli zvýšiť vládni poslanci vo výbore, no návrh neprešiel. V pléne sa teraz o pozastavenie pokúsi opozícia. Kým politici držia rodičov žiakov v patovej situácii, rezorty vnútra a školstva sa navzájom označujú za vinníkov.


Vinník neznámy
Rodičom žiakov sa situácia nepáči, také sú ich reakcie na sociálnych sieťach. Kompetentní sa podľa nich len vyhovárajú a problém neriešia. Oni pritom nevedia, kam môžu nakoniec svoje dieťa prihlásiť a ktoré školy triedy osemročného gymnázia nakoniec otvoria. Nejasná situácia nastala preto, že okresné úrady v Bratislave udelili možnosť otvoriť triedu až pre desať percent detí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.