Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2018, 00:00

Gymnáziá budú riešiť v pléne, kvótu odložia

Rezort vnútra a školstva sa navzájom obviňujú, kto môže za problém so školami pre „elitných“.

Gymnáziá budú riešiť v pléne, kvótu odložia
Zdroj: Pavol Funtál

Koľko žiakov v Bratislavskom kraji nakoniec v septembri zasadne do lavíc osemročných gymnázií, stále nie je isté. Zákonom stanovenú kvótu päť percent chceli zvýšiť vládni poslanci vo výbore, no návrh neprešiel. V pléne sa teraz o pozastavenie pokúsi opozícia. Kým politici držia rodičov žiakov v patovej situácii, rezorty vnútra a školstva sa navzájom označujú za vinníkov.


Vinník neznámy
Rodičom žiakov sa situácia nepáči, také sú ich reakcie na sociálnych sieťach. Kompetentní sa podľa nich len vyhovárajú a problém neriešia. Oni pritom nevedia, kam môžu nakoniec svoje dieťa prihlásiť a ktoré školy triedy osemročného gymnázia nakoniec otvoria. Nejasná situácia nastala preto, že okresné úrady v Bratislave udelili možnosť otvoriť triedu až pre desať percent detí z populačného ročníka. Kvóta je pritom päťpercentná. Úradníci teda dovolili otvoriť viac tried, aj keď zmena zákona ešte istá nie je.


Ministerka školstva Martina Lubyová už niekoľko týždňov argumentuje, že do rezortu nastúpila, keď sa už situácia nedala z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.