Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2018, 00:00

Na kontrolu ezdravia chýbajú kapacity

Minister Drucker chce dozerať na doktorov, či sú pripojení do ezdravia, NCZI na to však nemá dostatok zamestnancov.

Na kontrolu ezdravia chýbajú kapacity
Zdroj: TASR

Prešiel mesiac od ostrého zavedenia elektronizácie slovenského zdravotníctva, no pripojená je približne tretina lekárov. Počet ereceptov, online vyšetrení či správ narastá postupne. Mnohí zdravotníci si však na nový systém nevedia zvyknúť, nefunguje im či nemajú dostatočné pripojenie na internet. Aj preto v utorok zdravotnícky výbor Národnej rady odobril zmiernenie pokút za nepripojenie do ezdravia. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa však s riaditeľom Národného centra zdravotníckych informácií Petrom Blaškovitšom, ktorý má projekt na starosti, v téme sankcií a kontrol stále rozchádza. Zatiaľ čo Drucker ich považuje za efektívny nástroj, šéf NCZI pripúšťa iné formy trestu. Napríklad „čierne listiny“. A otáznik zatiaľ visí aj nad tým, kto bude lekárov kontrolovať, zamestnancov je totiž málo.


Bez kontrolórov
„Zatiaľ nikde neplánujem posielať kontrolórov,“ povedal Blaškovitš na včerajšom stretnutí s novinármi. Minister zdravotníctva však v nedeľnej relácii TA3 naznačil opak. „Každý, kto dostal PIN, kartu, čítačku, má systém pripravený, no nepoužíva ho a nemá zdôvodnené prečo, kontroly tam pôjdu a výsledkom bude posúdenie technických prekážok,“ povedal

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.