> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2018, 16:46

Kaliňák vyzýva na Facebooku Kisku: Ak povie, že uhradí milión, do hodiny mu donesiem faktúry priamo do paláca

Minister vnútra zopakoval, že nikdy nehovoril o faktúrach, ktoré mali byť vystavené prezidentskej kancelárii, ale na Kiskovu firmu KTAG.

Minister vnútra Robert Kaliňák a prezident Andrej Kiska
Zdroj: TASR

Minister vnútra Robert Kaliňák na Facebooku vyzval prezidenta Andreja Kisku, aby uhradil milión eur za používanie štátnej letky na súkromné účely.

Ak sa k tomu postaví chlapsky a povie, že milión eur vráti našim občanom, osobne mu ich do hodiny prinesiem do prezidentského paláca," napísal minister.

​Svoj status začal tým, že k sporu okolo faktúr za lety sa už vyjadruje naposledy.

Zopakoval, že nikdy nehovoril o faktúrach, ktoré mali byť vystavené prezidentskej kancelárii, ale na Kiskovu firmu KTAG.

"Otázka je postavená inak. Je alebo nie je ochotný zaplatiť prezident Andrej Kiska milión eur za lety na vyslovene súkromné účely, ktoré dlží nie mne alebo predsedovi vlády Robertovi Ficovi, ale našim občanom?" pýta sa minister s dodatkom, že ak nie, tak nech prezident nezahlieva, že nedostal faktúry.

Podľa Kaliňáka Kiska po uhradení dvoch faktúr povedal, že už ďalšie nebude uhrádzať, preto mu podľa jeho slov žiadne iné faktúry neposlali. „Preto mu ďalšie neboli vystavované a vystavené boli stornované."

O pár minút neskôr zareagoval na Kaliňákov status na sociálnej sieti aj hovorca a riaditeľ komunikačného oddelenia kancelárie prezidenta Roman Krpelan. "Ministerstvo vnútra sa už tak zamotalo do svojich klamstiev bez dôkazov, že o týždeň bude tvrdiť, že prezident išiel 50 krát ponorkou Dunajskej riečnej flotily ministerstva vnútra a nemal pri tom ani vestu."

Táto kauza prebieha už niekoľko mesiacov, minister Kaliňák ani samotné ministerstvo však doteraz nepredložilo žiadnu kópiu faktúr, odvoláva sa len na to, že boli stornované.  

Pozrite si reakciu ministra vnútra na kauzu okolo Kiskových letov:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.