Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2018, 13:44

Najmodernejšia stanica na Slovensku bude fungovať. Mesto sa dohodlo s developerom

Autobusovej stanici hrozilo, že bude od 1. februára uzatvorená.

Najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku nezatvoria. Investorská spoločnosť Primum sa na poslednú chvíľu dohodla s banskobystrickým magistrátom na prenájme.

Obe strany sa dohodli na dlhodobej nájomnej zmluve v trvaní desať rokov. Informoval Michal Milata, riaditeľ spoločnosti Primum, člen skupiny Intercora.

Ako spresnil banskobystrický primátor Ján Nosko, k uzavretiu dlhodobej nájomnej zmluvy o prevádzkovaní Terminal Shopping Center došlo 30. januára v Brne v neskorých večerných hodinách.

"Znamená to, že moderný autobusový terminál poskytne cestujúcej verejnosti všetky služby v štandardnom režime aj od 1. februára," reagoval Nosko.

"Tešíme sa, že sľub, ktorý sme Banskobystričanom dali, že do poslednej chvíle budeme za nich bojovať, sme splnili a naša najmodernejšia stanica na Slovensku bude naďalej slúžiť občanom i návštevníkom," pripomenul Milata.

Informácie o možnom uzatvorení autobusovej stanice sa objavili v piatok (26.1.) po tom, ako primátor konštatoval, že mesto po vzájomnej dohode s českým investorom, spoločnosťou Primum, ukončilo zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, a teda neodkúpi dopravnú časť stanice.

Tá však po jeho vyhlásení oznámila, že "pokiaľ sa urýchlene nenájde iný prevádzkovateľ a Dopravný podnik Banská Bystrica nájomnú zmluvu, ktorá je platná do konca januára tohto roka, nepredĺži, stanica bude od 1. februára uzavretá".

Nosko označil túto hrozbu za zavádzajúcu a nekorektnú. Informoval, že investor je v súčasnosti v štádiu rokovaní a pred podpísaním zmluvy o nájme a prevádzkovaní dopravnej časti AS s potenciálnou dopravnou spoločnosťou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.