Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.01.2018, 17:02 Aktualizované dňa 27.01.2018 o 18:37

Fico je rád, že vyhral Zeman. Kiska ho pozval na Slovensko

Robert Fico zagratuloval českému prezidentovi Milošovi Zemanovi k znovuzvoleniu.

Fico je rád, že vyhral Zeman. Kiska ho pozval na Slovensko
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Poprední slovenskí politici blahoželali úradujúcemu českému prezidentovi Milošovi Zemanovi k obhajobe úradu na ďalšie funkčné obdobie po víťazstve v rozhodujúcom kole volieb hlavy štátu.

Prezident Andrej Kiska pozval Zemana na návštevu Slovenska, premiér Robert Fico a šéf parlamentu Andrej Danko ocenili rozhodnutie českých voličov.

"Blahoželám svojmu priateľovi Milošovi Zemanovi k znovuzvoleniu za prezidenta Slovenskej republiky. Vždy som ho vnímal ako inteligentného a skúseného politika a som rád, že sa česká verejnosť opäť rozhodla pre neho," uviedol Fico vo vyhlásení, ktoré poskytla jeho hovorkyňa Beatrice Szabóová.

Prezident Kiska podľa prezidentskej kancelárie zaslal Zemanovi telegram, v ktorom mu zablahoželal k znovuzvoleniu do funkcie prezidenta. "Vzťahy medzi našimi krajinami a ich občanmi sú výnimočne blízke. Som presvedčený o tom, že v ich podpore budeme spolu naďalej pokračovať," uviedol Kiska.

Dodal, že pre prosperitu, stabilitu a bezpečnosť oboch krajín je kľúčové členstvo v EÚ a NATO a predovšetkým hodnoty, ktoré oba štáty vyznávajú so svojimi partnermi a spojencami.

Zemanov hovorca Jiří Ovčáček na twitteri napísal, že Zeman v telefonáte s Kiskom potvrdil, že jeho prvá cesta povedie na Slovensko.

"Voľby sa nekomentujú, voľby sa rešpektujú, ale samozrejme gratulujem našim susedom k voľbe prezidenta," napísal na sociálnej sieti šéf parlamentu Danko, ktorý vlani v decembri otvorene podporil Zemana v kandidatúre na ďalšie funkčné obdobie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.