Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2018, 10:18 Aktualizované dňa 26.01.2018 o 11:41

Vyprosil som 380 miliónov pre Slovensko. A skončili u Kaliňáka, tvrdí Matovičov expert na rómsku problematiku

Poslanci OĽaNO hovoria o tom, že fabriky sú plné Srbov a osady plné nezamestnaných Rómov.

Peter Pollák a Igor Matovič
Zdroj: NR SR

Bývalý splnomocnenec vlády pre rómsku problematiku Peter Pollák na brífingu vyhlásil, že z Európskej komisie vybavil 380 miliónov eur na riešenie rómskej problematiky.

Zároveň obvinil ministra vnútra Roberta Kaliňáka, že tieto peniaze nepoužil a má ich na ministerstve.

"Podarilo sa mi vybaviť tieto peniaze z Európskej komisie pre Slovensko a pre Kaliňáka zvlášť. Komisia nechcela dať žiadne peniaze Slovensku. Sme jediná krajina, ktorá má takýto balík. Tieto peniaze som vyprosil od Európskej komisie. Odmenou pre mňa bolo to, že vyše rok a pol pred mojím odchodom mi Kaliňák nedvíhal telefón a neodpovedal na smsky. Uveril som, že Kaliňák má záujem riešiť rómsku problematiku, ale mýlil som sa," povedal Pollák.

Podľa Matoviča máme desiatky tisíc nezamestnaných Rómov osadách a namiesto nich zamestnávame Srbov, ktorých doma nechcú.

Pollák ďalej hovoril, že obišiel mnohé firmy po Slovensku s cieľom, aby zamestnali Rómov. Celkovo vybavil prácu pre 182 Rómov.

"Po pol roku môžem skonštatovať, že sa nám podarilo zamestnať 182 rómov. Zamestnávajú ich priamo tieto firmy," povedal Pollák.

Skonštatoval, že nedokázal sa pozerať na to, že v rómskych osadách máme ľudí, ktorí sú nezamestnateľní a nepoužiteľní.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.