Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.12.2021, 18:55

Najvyšší súd porušil Bödörove právo, konštatuje Ústavný súd

​Najvyšší súd je povinný nahradiť sťažovateľovi trovy konania 576 eur a zaplatiť ich jeho právnemu zástupcovi.

Najvyšší súd porušil Bödörove právo, konštatuje Ústavný súd
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Najvyšší súd porušil základné právo nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra uznesením z 23. marca, ktoré sa týkalo predĺženia jeho väzby. Rozhodol o tom senát Ústavného súdu.

ÚS zrušil uznesenie NS "v časti výrokov vzťahujúcich sa na osobu sťažovateľa Ing. N. B. a vec mu v zrušenej časti vracia na ďalšie konanie". Senát ÚS pod vedením predsedu Petra Molnára tak rozhodol 16. decembra.

​NS je povinný nahradiť sťažovateľovi trovy konania 576 eur a zaplatiť ich jeho právnemu zástupcovi. ÚS vo zvyšnej časti ústavnej sťažnosti nevyhovel.

Najvyšší súd 23. marca zamietol sťažnosť Norberta B., obvineného v kauze Dobytkár, voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu  a predĺžil mu väzbu do 1. septembra 2021.

Bödör sa na ÚS sťažoval aj na uznesenie NS zo 16. júna, ktorým súd zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a tiež žiadosť o nahradenie väzby.

Najnovšie ŠTS 15. decembra zamietol žiadosť Norberta B. o prepustenie z väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné a o sťažnosti bude rozhodovať NS SR. Hlavné pojednávanie v kauze Dobytkár nariadil ŠTS na 25. februára 2022.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.