Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2018, 00:00

Kočan pre HN: S premiérom už intenzívne komunikujeme

Šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan hovorí, že do poslednej chvíle nevedeli, aký bude ich hospodársky výsledok.

Kočan pre HN: S premiérom už intenzívne komunikujeme
Zdroj: Pavol Funtál

Prekvapil vás zisk poisťovne alebo ste to už dávnejšie očakávali?
Pozitívny vplyv vývoja výnosov za ekonomicky aktívnych občanov sa dal pozorovať priebežne, ale celkové hospodárenie sa nedalo zhodnotiť. Diskusia o dofinancovaní zdravotníctva sa totiž viedla ešte v októbri a dovtedy nebolo jasné, kde skončíme.

Takže keby dofinancovanie zo strany štátu neprišlo, poisťovňa by zisk nedosiahla.
Áno, to je pravda.

Ktoré opatrenia Ozdravného plánu vám priniesli najväčšiu úsporu?
To je celkom ťažká otázka. Ja hodnotím najpozitívnejšie to, že na pacientoch sa nešetrilo a peniaze boli smerované tam, kde to bolo nutné. Práve vyvážené prerozdelenie prostriedkov

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.