Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2018, 00:00

V núdzi je menej Slovákov, východu sa však stále nedarí

V núdzi je menej Slovákov, východu sa však stále nedarí
Zdroj: Dreamstime

Dávku v hmotnej núdzi na Slovensku poberá čoraz menej ľudí. V decembri minulého roku ich bolo menej ako 78-tisíc. Odborníci to považujú za dobrú správu, keďže sa počet poberateľov zmenšil vďaka vyššej zamestnanosti.

Rovnaké regióny

Rimavská Sobota, Revúca, Gelnica a Rožňava, to sú regióny, kde žije najviac poberateľov dávky v hmotnej núdzi. Len v Rimavskej Sobote ich bolo v decembri 11 640. Tieto okresy už dlhodobo zápasia s nízkou životnou úrovňou a veľkým počtom obyvateľov, ktorí žijú vo finančnej núdzi. „Tie problémy sa tam začali v 90. rokoch, keď tam skrachoval priemysel. Mladá pracovná sila sa vysťahovala a ostali tam obyvatelia, ktorí sú ťažko zamestnateľní,“ opisuje začarovaný kruh ekonóm zo Slovensk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.