Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2018, 00:00

Platom poslancov sa bude venovať samostatná komisia

V minulom roku zákonodarcovia odmietli zmrazovanie platov v zrýchlenom režime.

Platom poslancov sa bude venovať samostatná komisia
Zdroj: TASR

Roky sa nevedeli dohodnúť na tom, čo urobia so svojimi mzdami. Keby si ich poslanci po rokoch rozmrazili, hrozil by skokový nárast až o tisíc eur. Rozhodli sa teda, že tento rok problém vyriešia. Pomôcť v tom má nová pracovná skupina. Konečná podoba novely by mohla byť známa do pol roka. „Budúci týždeň má byť prvé zasadnutie komisie, ktorá to začne riešiť,“ potvrdil pre HN predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Podľa neho by na zmeny mohli využiť návrh zákona na zmrazenie platov poslancov, ktorý ostal v parlamente ešte z minulého roka, keď sa ním zákonodarcovia odmietli zaoberať v skrátenom režime. Súčasťou druhého čítania zákona, ktoré by posunuli až na májovú schôdzu, by boli pozmeňujúce návrhy, ktoré by súčasný spôsob výpočtu platu poslanca upravili tak, aby sa už viac nemusel zmrazovať. Ide však len o jednu z možností, na ktorej ešte nepanuje v koalícii dohoda.

Nezdanený paušál
Čistý plat zákono

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.