Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 17:23

Parkovanie pred nemocnicami ostane bezplatné

Rezort Tomáša Druckera vyhodnotil dotazníky z jednotlivých nemocníc, kde sa hodnotilo toto opatrenie.

Parkovanie pred nemocnicami ostane bezplatné
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Na parkoviskách štátnych nemocníc sa bude môcť naďalej bezplatne parkovať. Potvrdilo to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

Rezort to skonštatoval po tom, čo vyhodnotil dotazníky z jednotlivých nemocníc, v ktorom mali uviesť skúsenosti s touto novinkou zavedenou od leta minulého roka.

"Nateraz bezplatné parkovanie ostáva v platnosti," povedala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová s dôvetkom, že MZ sa momentálne bližšie zaoberá tým, ako manažmenty jednotlivých nemocníc tento príkaz ministra zaviedli do praxe.

O prehodnotenie otázky bezplatného parkovania vyzvala ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) koncom minulého roka Slovenská parkovacia asociácia (SPA).

Takéto riešenie označila za nesystémové, chýbala jej regulácia, parkoviská v areáloch podľa nej kapacitne nepostačovali. Drucker potom pripustil, že s bezplatným parkovaním sú problémy a že je ochotný diskutovať o zmene.

Na to sa však ozvali aktivisti z iniciatívy Hore bez rampy. Druckerovi vyčítali, že voči "takýmto tlakom nie je imúnny" a žiadali ho o "pevný a zásadový postoj". Na výhrady SPA reagovali aktivisti tým, že nie všade sa kontroluje, či v areáli naozaj parkujú pacienti.

Drucker od júla minulého roka prikázal nemocniciam prijať nové podmienky parkovania. Pre pacientov je na štyri hodiny zadarmo, pre návštevy dve. Príkaz sa týkal štátnych nemocníc, nie všade sa ho už podarilo zrealizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.