Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 08:41 Aktualizované dňa 23.01.2018 o 10:41

Sneh výrazne skomplikoval v Bratislave dopravu. MHD má meškanie v celom meste

Na viacerých miestach v hlavnom meste sú dopravné zápchy.

Sneženie v Bratislave
Zdroj: TASR

Sneženie výrazne skomplikovalo dopravu Bratislave.

Na viacerých miestach sa vytvorili dopravné kolóny. Niekoľkominútové čakanie je na Prístavnom moste smerom do centra, rovnako aj na Zlatých pieskoch.

Výrazné kolóny boli aj na uliciach Svornosti, Slovnaftskej, Ráztočnej, Vinohradníckej, Račianskej, Moste Apollo, Bajkalskej a Azúrovej v smere do centra, informuje dopravný servis na Rádiu Expres.

Celoplošné meškanie MHD

V celom meste meškala doprava približne 30 minút.

"Vzhľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky je potrebné zvýšiť opatrnosť na cestách. MHD premáva na všetkých miestach, ale hlásime celomestské meškanie do 30 minút," povedala pre HNonline hovorkyňa Dopravného podniku v Bratislave Adriana Volfová.

Dopravný kolaps bol aj v Moste pri Bratislave, kde smerom do centra boli hodinové zdržania.

So zdržaním a kolónami treba podľa Stella centra počítať v Bratislave-Vajnoroch, v smere ku kruhovému objazdu a pred nadjazdom, v smere na bratislavský obchvat. Vodiči sa tam zdržia do 15 minút.

Na husté sneženie zatiaľ nedoplatila vlaková doprava. Hovorkyňa železníc Martina Pavlíková pre HNonline potvrdila, že nezaznamenali žiadne výrazné meškanie vlakov. 

Kolóny na viacerých miestach

Ďalej v Dunajskej Lužnej a Rovinke, v smere do Bratislavy, kde je zdržanie do 40 minút. Približne 15 minút sa vodiči zdržia pred Kysuckým Novým Mestom, v smere z Čadce a v Lietavskej Lúčke, v smere do Žiliny.

So zvýšenou pozornosťou by mali vodiči jazdiť na diaľnici D1, za pripájačom zo Senca, v smere do Bratislavy. Pravý jazdný pruh tam blokuje odstavené osobné auto.

Správu budeme aktualizovať.  

Dopravná situácia v Bratislave
Zdroj: Waze

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.