Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2018, 16:06 Aktualizované dňa 23.01.2018 o 11:07

V Petržalke sa strieľalo, hlásia dve mŕtve osoby

Polícia dostala krátko po 14.45 oznámenie o streľbe.

V Bratislave sa dnes strieľalo, hlásia dve mŕtve osoby. Obeťami sú 26-ročný muž a 23-ročná žena, ktorých telá boli nájdené so strelnými zraneniami. Polícia o tom informovala na svojom oficiálnom facebookovom účte.

Polícia dostala v pondelok krátko po 14.45 oznámenie o streľbe v jednom z obytných domov na Rovniankovej ulici v Mestskej časti Bratislava – Petržalka.

"Na chodbe v blízkosti výťahu bolo nájdené telo ženy a muža so strelnými zraneniami a maloleté dieťa. Žena zraneniam na mieste podľahla. Mužovi bola poskytnutá prvá pomoc, no aj napriek snahe záchranárov zraneniam rovnako podľahol," píše sa na Facebooku polície. Tá neskôr informovala, že muž a žena boli rodičmi polročného dieťaťa nájdeného na mieste činu. 

Podľa polície sa možno zatiaľ iba domnievať, že muž zavraždil svoju družku a následne otočil zbraň proti sebe. "To, čo sa presne stalo, preukáže dnešná pitva," píše polícia na sociálnej sieti Facebook. Informuje tam tiež, že skúma aj motív činu. "Našťastie, polročné dieťa páru prežilo," dopĺňa polícia.

Policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková v tlačovej správe pre médiá uviedla, že na mieste činu zaistila polícia krátku strelnú zbraň, ktorú mal 26-ročný muž v legálnej držbe. Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy a zločinu zabitia.

"S prihliadnutím na štádium trestného konania, bližšie informácie k prípadu v súčasnosti nie je možné poskytnúť. Akonáhle to procesná situácia umožní, budeme verejnosť o prípade informovať," doplnila Mihalíková.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.