Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2018, 00:00

Problémy kvót sa snažia vyriešiť dekádu

Riešenie kvót na počet žiakov osemročných gymnázií sa opäť otvoril, aj keď leží na stole ministerstva školstva už niekoľko rokov. Takto vysvetlila súčasný stav ministerka školstva Martina Lubyová. Jej rezortný predchodca Ján Mikolaj svoje rozhodnutie obhajuje a vníma tento typ vzdelávania predovšetkým ako alternatívu.

Malo ísť o prechodné obdobie
Päťpercentná kvóta bola zavedená podľa ministerky zákonom ešte v roku 2008, keď bol ministrom školstva Ján Mikolaj, rovnako nominant Slovenskej národnej strany v rokoch 2006 až 2010. Vtedajší šéf rezortu ju zavádzal podľa Lubyovej s tým, že tam bolo určité prechodné obdobie do roku 2011 až 2012 s cieľom, aby sa školy mohli na zmenu lepšie pripraviť. „Potom boli ešte dva odklady, jeden bol poslaneckým návrhom za

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.