Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2018, 00:00

Rudolf Zajac: E-zdravie sa zaviedlo zle. Fungovať bude o desať rokov

Bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac si myslí, že elektronizácia na Slovensku začne fungovať o desať rokov. Šetriť peniaze by však podľa neho mohla už o tri. V rozhovore pre HN vysvetľuje najväčšie úskalia ezdravia a hovorí o tom, čo by spravil ináč, keby bol ministrom v súčasnosti.

Približne pred trištvrte rokom ste mi pri rozhovore povedali, že keď sa uvedie elektronizácia zdravotníctva, bude to jedna veľká katastrofa. A podľa lekárov to teraz tak naozaj je. Podľa čoho ste to už vtedy usudzovali?
Podľa toho, ako sa to celé vyvíjalo a akú má projekt históriu. Ide o megalomanský projekt, ktorý sa začal už v roku 2008. Vtedajšie vedenie zvolilo spôsob všetko a hneď. Skúsenosti z krajín, kde ezdravie dobre funguje, však ukazujú, že sa to tam zapája postupne, najprv sa napríklad uvedie elektronický recept, potom online zdravotná knižka a tak ďalej. My sme si povedali, že všetko bude naraz. Urobil sa zákon, ž

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.