Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2018, 00:00

Drucker cúvol. Lekárne stále povedú aj laici

Vlastnenie lekárne laikom je na Slovensku rozšírené, ministerstvo stoplo návrh, ktorý to mali zmeniť

Drucker cúvol. Lekárne stále povedú aj laici
Zdroj: TASR

Približne polovicu z vyše dvetisíc lekární vedú ľudia bez farmaceutického vzdelania. Pacienti si však žiadajú zmenu. Ukazuje to prieskum agentúry Focus pre Slovenskú lekárnickú komoru. Podľa neho až 93 percent oslovených chce, aby lekárne prevádzkovali kvalifikovaní farmaceuti. A napriek tomu, že ministerstvo zdravotníctva v novele zákona o liekoch pôvodne plánovalo, aby lekárne viedli farmaceuti, návrh na poslednú chvíľu vypadol. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa ešte na jeseň vyjadril, že zmena posilní odbornosť. Teraz však rezort tvrdí, že postačia len vyššie kompetencie farmaceutom, ktorí dohliadajú na chod týchto lekární. Prezident Slovenskej lekárnickej komory Ondrej Sukeľ si myslí, že za týmto rozhodnutím ministerstva môže byť aj tlak majiteľov l

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.