Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2018, 10:45 Aktualizované dňa 18.01.2018 o 12:10

Ako sú na tom naši piataci? Pozrite si výsledky testovania

Ministerka školstva oznámila výsledky celoplošného Testovania 5 – 2017, ktoré overilo vedomosti žiakov 5. ročníka.

Ministerka školstva Martina Lubyová
Zdroj: TASR/M. Baumann

Piataci, ktorí vypĺňali zadania v Testovaní 5 známe ako monitor 22. novembra 2017, dosiahli v testoch z matematiky priemernú úspešnosť 64,7 percenta a v slovenskom jazyku a literatúre 62,8 percenta.

Vyplýva to z výsledkov testovania, ktoré vo štvrtok počas tlačovej konferencie zverejnila riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) Romana Kanovská.

Podľa nej je po testoch vidieť, že piataci dosiahli horšie výsledky oproti minulým rokom.

Testy písalo spolu 45 080 piatakov. Cieľom testovania piatakov je monitorovanie úrovne vedomostí a zručností žiakov a získanie objektívnych informácií o ich výkone pri vstupe na 2. stupeň ZŠ ako aj poskytnutie spätnej väzby školám o pripravenosti žiakov na prechod z 1. na 2. vzdelávací stupeň ZŠ," vysvetlila Kanovská. 

Najúspešnejší v matematike boli žiaci Bratislavského kraja a najmenej úspešní žiaci košického kraja. Žiaci BA kraja (5 649 žiakov) dosiahli priemernú úspešnosť 73,5 percenta.

 

​Priemerná úspešnosť podľa kraja v teste zo slovenského jazyka a literatúry:

Testovanie piatakov
Zdroj: NUCEM

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.