Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2018, 00:00

Bugár odmieta návrh na počet straníkovv

Most-Híd predstaví koaličným partnerom vlastný nápad. Týkať sa bude orgánov strany.

Bugár odmieta návrh na počet straníkovv
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Niektorým menším opozičným stranám zrejme odpadne jedna starosť. Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár totiž nezdieľa rovnaký názor so šéfom národniarov Andrejom Dankom na plošné určenie spodnej hranice počtu straníkov. Dankov nápad prikázať stranám aspoň 500 členov sa tak nemusí vôbec realizovať.
Bugár s Dankom nesúhlasí, lebo si myslí, že v prípade novelizácie zákona podľa šéfa SNS by členovia mohli zostať len na papieri.

Chcú stanoviť počet funkcionárov

„Keď chceme, aby rôzne zoskupenia fungovali ako klasická politická strana, ktorá prijíma rozhodnutia a nemá to byť len vec úzkej skupiny, oveľa lepšie bude stanoviť, že predsedníctvo musí mať X členov,“ povedal pre HN Bugár s tým, že minimálny počet členov by sa týkal aj republikovej rady. Inými slovami, zákon by neurčil, že strana má mať napríklad 500 členov, ale minimálne počty by sa viazali na jednotlivé orgány ako predsedníctvo či rozhodcovská komisia. Národniari zatiaľ nápad bugárovcov komentovať nechceli. „Najprv budeme o návrhu diskutovať s koaličnými partnermi a až následne sa vyjadríme,“ odkázal predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák.

Zo Smeru zaznievajú zdržanlivé výhrady.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.