Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2018, 00:00

Rezort hospodárstva má ako prioritu energetiku

Rezort hospodárstva má ako prioritu energetiku
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Prioritami ministerstva hospodárstva v roku 2018 budú v oblasti energetiky najmä reforma podpory obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a reforma tarify za prevádzkovanie systému (TPS). Uviedol to vo štvrtok na tlačovej konferencii šéf rezortu Peter Žiga (Smer-SD) za účasti rezortných štátnych tajomníkov Rastislava Chovanca a Vojtecha Ferencza.

Podpora OZE bude mať podľa Žigu dve novinky. „Chceli by sme urobiť takzvanú centralizáciu výkupu elektriny prostredníctvom jednotného výkupcu. Dodnes vykupujú elektrinu z OZE distribučné spoločnosti, ZSE, SSE, VSE. Toto by sme chceli zmeniť, od roku 2019 by mal byť jeden výkupca, čo bude jednoduchšie aj administratívne a bude väčší poriadok na trhu,“ avizoval.

Ďalšou novinkou v energetike podľa neho bude zavedenie inštitútu takzvaného lokálneho zdroja. „Ak doteraz vyrábal podnikateľ elektrinu z OZE, napríklad zo Slnka, dodával ju do dist

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.