Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2018, 16:24 Aktualizované dňa 11.01.2018 o 18:42

Na župnom úrade v Žiline bol exorcista, pozvala ho tam šéfka kraja Jurinová

Jurinová nastúpila do úradu začiatkom decembra 2017 po tom, ako v novembrových župných voľbách porazila svojho predchodcu.

Na župnom úrade v Žiline bol exorcista, pozvala ho tam šéfka kraja Jurinová
Zdroj: TASR

Na úrade Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) bol exorcista. Na pozvanie novej žilinskej županky a bývalej poslankyne za OĽaNO Eriky Jurinovej tam exorcista páter Ľuboš Václavek vykonal posviacku. Na Facebooku o tom informoval poslanec obyčajných ľudí Richard Vašečka, ktorý sa aktu tiež zúčastnil.

"Bol to veľmi silný duchovný zážitok," zhodnotil poslanec OĽaNO posviacku, ktorá sa uskutočnila v utorok 9. januára. "Nech Pán žehná celý Žilinský kraj, jeho obyvateľov, Úrad ŽSK, jeho zamestnancov a špeciálne predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú!" napísal Vašečka. "To, že (páter Václavek) je exorcista, bol bonus, nie požiadavka," vysvetlil v komentároch.

Jurinová nastúpila do úradu začiatkom decembra 2017 po tom, ako v novembrových župných voľbách porazila svojho predchodcu na poste šéfa kraja podpredsedu Smeru Juraja Blanára.

V súvislosti s výsledkami kontroly nákupu CT prístrojov do dvoch nemocníc ŽSK Úradom pre verejné obstarávanie podala Jurinová trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Informovala o tom 9. januára.

Kontrola ÚVO podľa nej jednoznačne potvrdila, že pri nákupe CT prístrojov ŽSK viackrát vážne porušil zákon.

"Z kontroly vyplýva, že ŽSK, vtedy na čele s Jurajom Blanárom, vybral najmenej výhodnú ponuku. Potvrdilo sa tak, že kraj nakúpil dva CT prístroje do nemocníc maximálne nevýhodne. Za päť rokov vyhodili nemocnice ŽSK von oknom jeden a pol milióna eur. Za sumu 2,9 milióna eur mohli kúpiť nie dva, ale štyri prístroje," povedala predsedníčka ŽSK.

Zakladajúca členka OĽaNO sa 5. januára vzdala poslaneckého mandátu spolu so svojím straníckym kolegom Jozefom Viskupičom, ktorý šéfuje trnavskému kraju.

"Sľúbili sme to svojim voličom. Mesiac sme si vyskúšali, ako to funguje, keď sme poslancami NR SR a zároveň máme výkonnú funkciu na župe. Vidíme, že to nie je únosné,” uviedla Jurinová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.